Turistická chata TisáTuristická chata Tisá
Turistická chata Tisá
Otevírací doba
pondělízavřeno
úterý11.00-21.00
středa11.00-21.00
čtvrtek11.00-21.00
pátek10.00-23.00
sobota10.00-23.00
neděle10.00-19.00

Restaurace

Vážení hosté,

přijďte si k nám pochutnat po vydařeném výletě nad obědem či večeří, nebo posedět s přáteli či rodinou.

Čím vás nasytíme?

Našimi specialitami jsou Grilovaný talíř s oblohou (vepřové, kuřecí, uzené maso), Pastýřský sýr s oblohou (smažený sýr se šunkou v těstíčku) a Pašerácký talíř pro 2 osoby ze 4 druhů masa, zeleninové oblohy, sýra a 3 druhů příloh. Prostě pro ty z vás, kteří máte rádi pořádnou porci.

Z hotových jídel vám nabídneme zejména českou klasiku jako Svíčkovou na smetaně, Hovězí guláš, Znojemskou hovězí pečeni, Hovězí pečeni na houbách, Orientálskou hovězí pečeni, Vepřové žebírko, Vepřovou pečeni nebo Uzenou vepřovou krkovičku se zelím a knedlíkem, ale i sladký knedlík pěkně s máslíčkem, cukrem a mákem.

Mezi našimi předkrmy najdete například sýrovou mísu, klasickou studenou mísu, uzené prkénko, obložené topinky, zapečenou šunku s vejcem, opečenou ústeckou klobásu, či teplý párek.

Polévka vás zahřeje česneková, nebo hovězí vývar s nudlemi.

Máte-li rádi drůbež, tak si určitě pochutnáte na kuřecím řízku plněném šunkou a žampiony, přírodním kuřecím plátku s bylinkovým máslem a sýrem, pikantní kuřecí směsí nebo tradičním kuřecím řízku s oblohou.

Pro milovníky ryb máme pstruha na bylinkovém másle.

Naopak pro milovníky pořádné flákoty je tu biftek se šunkou a vejcem, nebo na bylinkovém másle, svíčkové medailonky na žampionech, Vídeňská roštěná, vepřová krkovička na grilu, smažený nebo přírodní vepřový řízek.

Myslíme i na zastánce zeleniny s nabídkou tradičních salátů, jako ten s kuřecím masem, ledový s tuňákem, nebo s jogurtem, šopský, míchaný, zelný či mozzarella s rajčaty.

Pro malé jedlíky máme třeba smažený kuřecí řízek nebo sýr s hranolkami, boloňské nebo klasické špagety se sýrem a kečupem a snad i ty sladké knedlíky.

Jako sladkou tečku na závěr si můžete vybrat z variací našich jablkových závinů, palačinek, zmrzlinových pohárů nebo úžasný medový dort "Marlenka".

Čím vás napojíme?

A to vše zapijete pitím, které byste tu prostě čekali, ale také specialitami. Limonády, džusy, čaje, kávy, sudové pivo alkoholické (Březňák) i nealkoholické, tmavé i světlé, vína, aperitivy, vína značková i šumivá a samozřejmě i něco tvrdého pro spravení nálady.

A co že je to za speciality?

Jsou to moravská vína z Vinařství Pekárek, které má tradici již 4 generace.

vinarstvipekarek.jpg

A naše specialita z Itálie pro milovníky pravé italské kávy „Pavan kafé“. Káva s rodinnou tradicí, která je na světě již 70 let.

pavancaffe.jpg

Přijďte si prožít dobrou chuť v prostředí nezapomenutelných Tiských stěn ve stylu turistických chat česko-saského pohraničí!